Programy kształcenia
Wyniki dodatkowej kwalifikacji nauczycieli akademickich
Dnia 12.12.2017r. odbyło się spotkanie Komisji Rekrutacyjnej w sprawie dodatkowej kwalifikacji nauczycieli akademickich do zespołów opracowujących programy kształcenia w ramach projektu „Rozwój systemu kształcenia o profilu praktycznym w ramach Słupskiego Ośrodka Akademickiego (SOA)”. Na podstawie Procedury kwalifikowania nauczycieli akademickich do zespołów opracowujących program kształcenia w ramach projektu „Rozwój systemu kształcenia o profilu praktycznym w ramach Słupskiego Ośrodka Akademickiego (SOA)” Komisja oceniła formularze zgłoszenia oraz sporządziła listę 3 nauczycieli akademickich powołanych do pracy w zespołach:
Lista zakwalifikowanych 3 nauczycieli
Dodatkowa kwalifikacja
W związku z koniecznością uzupełnienia składów zespołów ogłaszamy dodatkowy konkurs dla nauczycieli akademickich do modyfikacji następujących programów kształcenia:kierunek Bezpieczeństwo narodowe – specjalność Cyberzagrożenia (1 miejsce)kierunek Ochrona środowiska – specjalność Biomonitoring i zrównoważony rozwój (1miejsce) kierunek Fizyka techniczna – specjalność Fizykochemiczna inżynieria materiałoznawstwa (1miejsce). Formularz zgłoszenia do pracy w zespole należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 12 grudnia 2017r. do godz. 12.00 w Biurze Projektu przy ul. Arciszewskiego 22A, budynek Wydział FH, pok. 14.
Spotkanie organizacyjne
Dnia 29 listopada 2017r. odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne dr Pauliny Szmielińskiej-Pietraszek - Specjalisty ds. programów kształcenia z nauczycielami akademickimi, którzy będą modyfikować programy kształcenia wskazane w projekcie SOA.
Wyniki kwalifikacji nauczycieli akademickich
Dnia 30.10.2017r. odbyło się spotkanie Komisji Rekrutacyjnej w sprawie kwalifikowania nauczycieli akademickich do zespołów opracowujących programy kształcenia w ramach projektu „Rozwój systemu kształcenia o profilu praktycznym w ramach Słupskiego Ośrodka Akademickiego (SOA)”. Na podstawie Procedury kwalifikowania nauczycieli akademickich do zespołów opracowujących program kształcenia w ramach projektu „Rozwój systemu kształcenia o profilu praktycznym w ramach Słupskiego Ośrodka Akademickiego (SOA)” Komisja oceniła formularze zgłoszenia oraz sporządziła listę nauczycieli akademickich powołanych do pracy w zespołach:
Lista zakwalifikowanych nauczycieli
Kwalifikacja nauczycieli akademickich
Akademia Pomorska w Słupsku wraz z Partnerem PARR S.A. - Słupski Inkubator Technologiczny w ramach Projektu SOA rozpoczyna współpracę z przedsiębiorcami regionu w zakresie modyfikacji programów kształcenia na czternastu specjalnościach wśród kierunków kształcenia: Bezpieczeństwo narodowe, Fizjoterapia, Ochrona Środowiska, Fizyka techniczna, Edukacja techniczno-informatyczna, Matematyka. Pierwszy etap obejmuje stworzenie zespołów złożonych z nauczycieli akademickich i przedstawicieli firm, które pracować będą nad modyfikacją wybranych programów. Zachęcamy Państwa, szczególnie posiadających duże doświadczenie dydaktyczne, do udziału w pracach zespołów.
Formularz zgłoszenia do pracy w zespole należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 25 października 2017 r. do godz. 12.00 w Biurze Projektu przy ul. Arciszewskiego 22A, budynek Wydział FH, pok. 14.
Programy kształcenia bazujące na kształceniu praktycznym
Partnerem w projekcie jest Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zarządzająca Słupskim Inkubatorem Technologicznym (SIT).
Zadaniem Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. jest koordynacja prac przedsiębiorców/praktyków i uczelni, skutkująca wspólnym dostosowaniem programów praktycznego kształcenia/nauczania SOA do potrzeb gospodarki, stanowiących produkt ww. działania. Zaangażowanie przedsiębiorców w proces modyfikacji i aktualizacji programów kształcenia (w tym efektów kształcenia) ma kluczowe znaczenie dla kształtowania umiejętności absolwentów uczelni uwzględniających możliwości zatrudnienia.
Przedmiotem projektu będzie modyfikacja programów kształcenia w oparciu o funkcjonujący model bazujący na kształceniu praktycznym we współpracy z pracodawcami i instytucjami niższego szczebla edukacji następujących kierunków i specjalności:
- Kierunku Bezpieczeństwo narodowe - specjalności: Ochrona cyberprzestrzeni, Cybermedia, Cyberzagrożenia;
- Kierunku Matematyka - specjalność: Analiza danych w Business Intelligence;
- Kierunku Edukacja Techniczno-Informatyczna - specjalności: Programowanie w robotyce i automatyce, Programowanie aplikacji mobilnych i internetowych;
- Kierunku Fizyka Techniczna - specjalności: Fizykochemiczna inżynieria materiałoznawstwa, Ekotechnologie – odnawialne źródła energii;
- Kierunku Ochrona środowiska - specjalności: Ekoenergetyka, Biomonitoring i zrównoważony rozwój, Przyrodnicze zarządzanie przestrzenią miejską, Gospodarka komunalna i wodno-ściekowa;
- Kierunku Fizjoterapia - specjalności: Fizjoterapia w medycynie uzdrowiskowej, Rehabilitacja w opiece geriatrycznej.